Říjen 2008

no tak jsem to tady

19. října 2008 v 20:16 | Ládíček |  Láďa
Ahoj já jsem Láďa hraju mám 11 let jsem narozený 6.prosince závodně tenis už 5 let hodně sportuju a známky celkem ujdou no jak to hodnotíte během 2 měsícu 3 dvojky to celkem ujde.jinak tenhle blog ja fakt gut je vidět že se o něj holky stárají.

legoland

18. října 2008 v 18:36 Zážítky
Ja Kaca a Terka M. jsme byli v Legolandu jeto tam super plno atrakci hlavne horske drahy nejlepsi byla lod ve vode.Terce se sice po prvni horske draze zastavil dech ale pak sla samozrejme jeste jednou sice tam prselo ale pak se vyjasnilo a bylo to tam super!!!!!!!!!!

to jsem proste ja

18. října 2008 v 18:32 katuška
Ahojky ja jsem kacenka miluji nemcinu a taky mame super ucitelku fakt je super taky mame super tridu az na nejake vyjimky jsem rada ze jsem v teto tride svama

Hádanka Alberta Einsteina

10. října 2008 v 21:35 | Marťa |  Zajímavosti
Je to staré určitě to znáte možná to sem ani nepatří, lae náš Albert je němec ne? tak co?

Tuto hádanku napsal ještě v minulém století Albert Einstein. Tvrdil, že 98 % lidí ji nedokáže vyřešit. Patříte mezi ta 2 % ??? Fakta : 1. Je 5 domů v 5 rozdílných barvách. 2. V každém domě žije osoba rozdílné národnosti. 3. Těchto 5 obyvatel pije svůj nápoj, kouří svoje cigarety a chová zvířata. 4. Nikdo nepije to co ostatní, nekouří co ostatní a nechová to co ostatní.
Rady :

die Kurve

10. října 2008 v 21:30 Zajímavosti
Tak, chtěla sem vám říct že když půjdete po ulici a řeknete die Kurve /dí kurva/ je to úpe spisovné protože toto v němině znamená zatáčka =)

Prátr, kus německé historie?

10. října 2008 v 21:25 | Marťa
První písemné známky o Prátru jako o území lužních lesů a luk na dunajském ostrově ve Vídni pocházejí z roku 1403. V druhé polovině 16. stol. byl celý prostor za vlády císaře Maximilliana II. oplocen a využíván císařským dvorem jako lovecký revír. Od r. 1766 je Prátr z rozhodnutí císaře Josefa II.přístupný všem. 1287 ha velký přírodní park s loukami a 4,5 km dlouhou kaštanovou alejí má v přední části zábavní park s lunaparkovými atrakcemi, restauracemi, tančírnami, planetáriem s muzeem o historii Prátru a 64 m vysokým obřím kolem (Riesentad), symbolem města, které postavil v rekordní době 8 měsíců Angličan Walter B. Basset za 2. světové války bylo obří kolo zničeno a po válce znovu obnoveno. Z jeho výhledu je pěkný výhled na město. Za zábavním parkem leží výstaviště vídeňských veletrhů a četná sportovní zařízení, dostihové dráhy, plovárny, golfová a tenisová hřiště. Parkem jezdí 4 km dlouhá dětská dráha Liliputbahm.
Vídeňský Prátr ožije novými atrakcemi:

Proslulé obří kolo, pavilóny hrůzy, nebo vertikálními kolotoče z nichž se leckomu dělá zle už při pouhém pohledu, lákají každoročně desetitisíce návštěvníků. Od příštího roku bude prý v Prátru ještě větší legrace =) Připravuje se totiž množství úplně nových atrakcí =) Park by se mohl rozšířit například o virtuální svět emocí v podobě 15ti metrové pozlacené hlavy. Počítá se s výstavbou vodního divadla a nově pojaté strašidelné dráhy, kde se na zděšené návštěvníky bude řítit lavina nebo povodeň. Děti i dospělí se už určitě těší na nové originální atrakce =)
Fotogalerie atrakcí:

My adminové

10. října 2008 v 20:17
Katuška vÍcE
Vojta M. vÍcE
Vojta F. vÍcE
Jarek vÍcE
Bája vÍcE
Terka H.vÍcE
Terka M. víCE
Naomi vÍcE
Marťa VícE
Láďa VícE

Pro milovníky něminy

5. října 2008 v 21:04 | Marťa
Ahojky němčináři, tak vidím že nikdo (včetně mě) nic nepřihodil, frajina nás náštěvností dohání, design už maj aspoň 4 a ještě musím dodat že se s tím vzhledem moc omlouvám ale víte jak se mi ve škole sek ještě ten foťák? nepovedlo se mi to spravit a taťka řek že by se na to možná podíval zítra tak všichni milovníci něminky držte palečky jak nejvíc umíte, moc plosím!